اعضای مجلس عراق حمله به کنسولگری ایران را محکوم کردند

به گزارش وبلاگ مهدی آبادانی، شماری از اعضای مجلس عراق آتش زدن کنسولگری ایران در استان نجف را کار عده ای نفوذی و توطئه ای علیه اعتراضات مسالمت آمیز در عراق خوانده و این قبیل اقدامات را محکوم کردند.

اعضای مجلس عراق حمله به کنسولگری ایران را محکوم کردند

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ مهدی آبادانی، عدنان الزرفی رئیس فراکسیون النصر در مجلس عراق روز پنجشنبه آتش زدن کنسولگری ایران در استان نجف را توطئه ای علیه اعتراضات مسالمت آمیز در عراق توصیف کرد.

الزرفی در توییتر نوشت: آتنش زدن کنسولگری ایران در نجف توطئه ای علیه اعتراضات مسالمت آمیز و علیه معترضان انقلابی است و هدف از آن به هم ریختن کارت ها و تأثیرگذاری بر قدرت تصمیم نجف اشرف است.

به نوشته وبگاه خبری بغداد الیوم، رئیس فراکسیون النصر مجلس عراق شب گذشته خواهان تحقیق درباره تلاش ها برای ایجاد شکاف امنیتی در استان نجف اشرف شد.

سلام هادی عضو ائتلاف سائرون هم امروز گفت: آتش زدن نهادها و حمله به نیروهای امنیتی کار گروهی نفوذی است که می خواهد فرایند اعتراضات مسالمت آمیز را منحرف کند.

هادی گفت: خرابکاری و رفتارهای غیرقانونی و منافی قانون که همزمان با تظاهرات ها رخ می دهد کار عده ای نفوذی است که تحت پیگرد قانونی قرار می گیرد.

وی افزود: معترضان مسالمت جو و انسان های عاقل دست به خرابکاری نمی زنند بلکه با حفظ آرامش خواسته های برحق و قانونی خود را پیگیری می کنند.

به عقیده این عضو ائتلاف سائرون، آتش زدن نهادها یا حمله به نیروهای امنیتی رفتارهایی است که اصلا ربطی به اسلام یا جامعه عراقی ندارد. وی گفت نفوذی ها می خواهند با این کارها کشور را خراب کنند.

زهیر الشعلان استاندار الدیوانیه عراق هم گفته است: گروهی متشکل از افراد کم و سن سال که زیر 16 سال سن دارند می خواهند اعتراضات در این استان را منحرف کنند.

صاب خدر عضو دیگر مجلس عراق هم حوادث خشونت آمیز در عراق را سرآغاز خطرناکی برای هرج و مرج اوضاع در این کشور و رسیدن آن به مرحله ای دانست که با زمان حمله داعش توفیری ندارد.

وی از طبقه سیاسی و مرجعیت و معترضان خواست عراق را از بن بست تاریکی که در آن گرفتار آمده بیرون ببرند.

چهارشنبه شب، گروهی از مهاجمان نقابدار که به گفته منابع محلی از اهالی شهر نجف اشرف نبوده اند به کنسولگری ایران در نجف یورش برده و این ساختمان را آتش زدند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "اعضای مجلس عراق حمله به کنسولگری ایران را محکوم کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعضای مجلس عراق حمله به کنسولگری ایران را محکوم کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید