تفاهم نامه همکاری با وزارتخانه های تندرستی و حفظ اجتماعی و محنت، مهاجرت و شغل

به گزارش وبلاگ مهدی آبادانی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جریان سفر خود به جمهوری تاجیکستان با دو وزارتخانه تندرستی و حفظ اجتماعی و محنت، مهاجرت و شغل این کشور یادداشت تفاهم همکاری امضاء کرد.

تفاهم نامه همکاری با وزارتخانه های تندرستی و حفظ اجتماعی و محنت، مهاجرت و شغل

به گزارش گروه مالی وبلاگ مهدی آبادانی، به موجب یادداشت تفاهم همکاری با وزارت تندرستی، طرفین به منظور توسعه و تقویت همکاری های دو کشور در زمینه های خدمات اجتماعی، آمادگی خویش را برای تبادل اطلاعات و تجربیات، برگزاری دوره های آموزشی و کارگروه های کارشناسی اعلام کردند.

همکاری برای خدمت رسانی در حوزه حمایت های اجتماعی و فراهم کردن شرایط جذب شرکت های خصوصی برای سرمایه گذاری خارجی مشترک در این بخش، هماهنگی و همکاری در عرصه بین الملل و سازمان های بین المللی و منطقه ای، ارائه آموزش های تخصصی و مهارتی در زمینه حمایت های اجتماعی از جمله توافقات این سند است.

همکاری در زمینه تأمین اجتماعی و امور اجتماعی شامل بیمه اجتماعی، توانمندسازی افراد دارای معلولیت، زنان سرپرست خانواده و افراد آسیب پذیر، برنامه های کاهش فقر و پیشگیری از آسیب های اجتماعی، توانمندسازی افراد دارای معلولیت در زمینه اشتغال، انجام پژوهش های مرتبط با امور اجتماعی، خدمات اجتماعی، کاهش فقر و پیشگیری از آسیب های اجتماعی از دیگر بخش های این تفاهم نامه همکاری است.

امضای تفاهم نامه همکاری با وزارت محنت، مهاجرت و شغل تاجیکستان

بعلاوه، در ادامه سفر دکتر عبدالملکی به کشور تاجیکستان، یادداشت تفاهم همکاری میان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت محنت، مهاجرت و شغل با جمهوری تاجیکستان امضا شد.

بر اساس این یادداشت تفاهم، طرفین در زمینه روابط کار، بازرسی کار، بهداشت و ایمنی محیط کار و کاهش حوادث ناشی از کار و بیمار های شغلی، سیاست بازار کار، اشتغال و تبادل نیروی کار، تبادل اطلاعات در خصوص شرایط و احتیاج های بازار کار دولت های طرفین و یاری به ساماندهی تبادل نیروی کار و اشتغال آن ها همکاری خواهند کرد.

بر اساس این گزارش، برگزاری دوره های تکمیلی تربیت کارشناس، مربی و افراد احتیاجمند به آموزش برای توسعه زمینه های دارای اولویت های آموزشی مقدماتی، پیشرفته و بلندمدت به وسیله مؤسسات آموزش فنی و حرفه ای جمهوری اسلامی ایران، تبادل تجربه در زمینه آموزش های فنی و حرفه ای، گفتگو و همکاری طرفین در سازمان بین المللی کار و سایر موضوعات مورد علاقه طرفین از دیگر موارد همکاری دو کشور است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "تفاهم نامه همکاری با وزارتخانه های تندرستی و حفظ اجتماعی و محنت، مهاجرت و شغل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تفاهم نامه همکاری با وزارتخانه های تندرستی و حفظ اجتماعی و محنت، مهاجرت و شغل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید