جایزه نویسنده سال واترستونز برای گرتا تونبرگ نوجوان

به گزارش وبلاگ مهدی آبادانی، فروشگاه زنجیره ای واترستونز در حالی سال جاری نام برنده کتاب سال واترستونز را معرفی کرد که در اقدامی بی سابقه عنوان نویسنده سال واتر استونز را هم به جوایز خود اضافه نمود و آن را به یک نوجوان داد.

جایزه نویسنده سال واترستونز برای گرتا تونبرگ نوجوان

به گزارش وبلاگ مهدی آبادانی، ایسنا به نقل از بی بی سی نوشت: فروشگاه زنجیره ای واتر استونز این بار در کنار معرفی پسر، موش کور، روباه و اسب نوشته چارلی مکسی به عنوان کتاب سال واتر استونز، گرتا تونبرگ نوجوان مشهور فعال محیط زیست را برای کتاب هیچ کس آن قدر کوچک نیست که نتواند تغییری ایجاد کند به عنوان نویسنده سال 2019 خود انتخاب کرد. به این ترتیب تونبرگ اولین فردی است که جایزه نویسنده سال واتراستونز را دریافت می نماید.

  • واترستونز 250 میلیون پوند می ارزد | رونق کتابفروشی در بریتانیا

کتاب پسر، موش کور، روباه و اسب که سال جاری به عنوان کتاب سال واتر استونز انتخاب شد، مجموعه ای از تصویرگری های منحصربه فرد به همراه داستانی از دوستی یک پسر با سه حیوان را دربرمی گیرد. کیت مک هیل یکی از مسئولان واتر استونزر می گوید: کتاب پسر، موش کور، روباه و اسب یک داستان هوشمندانه و زیبا است که خواننده را به عشق ورزیدن، دوستی و شجاعت دعوت می نماید.

  • توافق 683 میلیون دلاری | بزرگ ترین کتابفروشی بریتانیا بزرگ ترین کتابفروشی آمریکا را خرید

او می افزاید: سخنرانی های گرتا تونبرگ برای میلیون ها نفر الهام بخش بوده اند. هر دو کتاب انتخاب شده را می توان گواهی بر قدرت کتاب در ایجاد انگیزه و تغییر در انسان ها محسوب کرد. به گفته مسئولان فروشگاه واتر استونز، کتاب هیچ کس آن قدر کوچک نیست که نتواند تغییری ایجاد کند که مجموعه ای از سخنرانی های نوجوان 16 ساله فعال محیط زیست است، پیغام های ضروری و حیاتی را در بر می گیرد.

تونبرگ که اخیرا با استناد به این منطق که جنبش های محیط زیستی به جوایز بیشتری نیاز ندارند از دریافت یک جایزه محیط زیستی امتناع کرد، هنوز نسبت به انتخاب شدنش به عنوان نویسنده سال واتر استونز واکنش نشان نداده است. از دیگر آثاری که در فهرست نامزدهای نهایی کتاب سال واتر استونز بودند به وصیت ها نوشته مارگارت اتوود ، کوئینی نوشته کندیس کارتی ویلیامز، سرزمین زیرین نوشته رابرت مک فارلین ، زندانیان جغرافیا نوشته تیم مارشال، خانه ای بدون پنجره نوشته باربارا نیوهال فولت، لنی نوشته مکس پورتر و در باب منشا گونه ها نوشته سابینا رادوا می توان اشاره نمود.

سال 2018 آدم های عادی نوشته سلی رونی به عنوان کتاب سال واتر استونز انتخاب شد.

منبع: همشهری آنلاین

به "جایزه نویسنده سال واترستونز برای گرتا تونبرگ نوجوان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جایزه نویسنده سال واترستونز برای گرتا تونبرگ نوجوان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید