رویترز: عربستان پس از حملات اخیر خریدار نفت شده است

به گزارش وبلاگ مهدی آبادانی، بخش تجارت شرکت آرامکوی عربستان به منظور عمل به تعهدات خود برای عرضه نفت به پالایشگاه های خارج از عربستان از جمله بحرین، مالزی و کره جنوبی از امارات و کویت نفت خام میخرد.

رویترز: عربستان پس از حملات اخیر خریدار نفت شده است

به گزارش وبلاگ مهدی آبادانی به نقل از رویترز، پس از حملات مخرب به تاسیسات نفتی شرکت آرامکوی عربستان، این شرکت در حال خرید نفت از کشورهای همسایه برای تامین احتیاج پالایشگاه های خارجی است.

بخش تجارت این شرکت دولتی به منظور عمل به تعهدات خود برای عرضه نفت به پالایشگاه های خارج از عربستان از جمله بحرین، مالزی و کره جنوبی از امارات و کویت نفت خام میخرد.

بخش تجارت آرامکو هنوز در این مورد پاسخی نداده است.

حملات موشکی و پهپادی به دو تاسیسات نفتی آرامکو که بیشتر نفت سبک پالایش می نمایند، حدود 5.7 میلیون بشکه در روز از فراوری این شرکت کم نموده که معادل از نیمی از فراوری بزرگترین صادر نماینده نفت دنیاست.

گرچه عربستان اعلام نموده تا خاتمه هفته آینده به ظرفیت کامل فراوری باز می شود،ولی از فراوری نمایندگان عرب حاشیه خلیج فارس برای عرضه نفت به مشتریانش تقاضای یاری نموده است.

حتی قبل از این حمله ها، بخش تجارت آرامکو نفت کشورهای دیگر را از بازار میخرید و آن را با محصولات نفتی معاوضه می کرد. طبق گفته منابع کاهش فراوری نفت عربستان تقاضای آرامکو برای نفت غیرعرب را افزایش داده است.

یکی از منابع با اشاره به یکی از درجات اصلی نفت خام سبک امارات گفت: شرکت نفت دولتی ابوظبی با عنوان ادناک 2 تا 3 میلیون بشکه نفت موربان را به بحرین می فرستد.

بخش تجارت آرامکو همچنین برای عرضه نفت به سومین پالایشگاه بزرگ کره، اس اویل، نفت می خرد. این شرکت یک قرارداد مشترک با آرامکو دارد.

آرامکو از عمان هم نفت خام خریده و به دنبال واردات میعانات گازی از بازار است.

یکی از منابع مطلع گفت صادرات نفت عربستان درست مانند قبل ادامه دارد و احتیاج بازار را تامین می نماید.

123

منبع: تسنیم

به "رویترز: عربستان پس از حملات اخیر خریدار نفت شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویترز: عربستان پس از حملات اخیر خریدار نفت شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید