فروش نینتندو سوییچ در ژاپن از فروش کلی پلی استیشن 3 عبور کرد

به گزارش وبلاگ مهدی آبادانی، موفقیت های نینتندو با کنسول هیبریدی خود موضوعی دوره ای نیست و نینتندو سوییچ با قدرت به فروش خود ادامه می دهد. همین چند روز پیش بود که از فروش بی سابقه این کنسول در هفته منتهی به بلک فرایدی شنیدیم و طی اطلاعات تازه ای که از ژاپن درآمده اند، متوجه شده ایم که فروش نینتندو سوییچ در این کشور، فروش کلی پلی استیشن 3 را پشت سر گذاشته است.

فروش نینتندو سوییچ در ژاپن از فروش کلی پلی استیشن 3 عبور کرد

آمار و ارقام منتشر شده از فروش این هفته سوییچ در ژاپن، از فروش 10 میلیون و 432 هزار و 570 دستگاه از این کنسول خبر می دهند. آخرین آمار گزارش شده از تعداد فروش پلی استیشن 3 در ژاپن، از فروش 10 میلیون 248 هزار و 867 دستگاه از این کنسول می گفت. یعنی در مدت دو سال، نینتندو سوییچ توانسته است آمار فروش پلی استیشن 3 پس از ده سال را پشت سر بگذارد.

کنسول Nintendo Wii، به عنوان یکی از پیروز ترین و پرفروش ترین کنسول های بازی تاریخ، در ژاپن 12 میلیون 739 هزار و 119 دستگاه فروخته است. واضح است که سوییچ قرار نیست شاهد افت فروش باشد، در نتیجه مطمئنا در آینده نزدیک خبر پشت سر گذاشته شدن کنسول Wii توسط سوییچ را هم خواهیم شنید.

سوییچ آن قدر در ژاپن محبوبیت پیدا نموده است که نینتندو هفته گذشته در قالب یک پیام، از کمبود بازی Ring Fit Adventure عذرخواهی کرد.

مدل ارزان تر سوییچ یعنی کنسول Switch Lite در هفته اول خود در ژاپن 160 هزار دستگاه فروخت و فروش آن به هنگام عرضه جدیدترین شماره مجموعه پوکمون حتی افزایش چشمگیری پیدا کرد.

نینتندو بازی های بزرگ و مهمی در راه سوییچ دارد و حتی طبق گفته شیگرو میاموتو، آن ها مشغول ساخت مجموعه های کاملا جدیدی برای سوییچ هستند؛ طوری که به راحتی می توان ادامه پیروزیت های نینتندو و سوییچ را پشتیبانی کرد.

منبع: VideoGamer

منبع: دیجیکالا مگ

به "فروش نینتندو سوییچ در ژاپن از فروش کلی پلی استیشن 3 عبور کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فروش نینتندو سوییچ در ژاپن از فروش کلی پلی استیشن 3 عبور کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید