فوت 10 نفر بر اثر ابتلا به آنفلوانزا در اصفهان

به گزارش وبلاگ مهدی آبادانی، رئیس مرکز بهداشت استان اصفهان با اشاره به فوت 10 نفر بر اثر آنفلوانزا در اصفهان گفت: دگزامتازون باعث تشدید ضعف دستگاه ایمنی شده و برای مبتلایان به آنفلوانزا نباید استفاده شود.

فوت 10 نفر بر اثر ابتلا به آنفلوانزا در اصفهان

به گزارش وبلاگ مهدی آبادانی به نقل از مهر، کمال حیدری با اشاره به شیوع آنفلوانزا در کشور و در استان اصفهان، گفت: به دلیل اپیدمی آنفلوانزا که در جهان و در کشور شاهد آن هستیم نامه ای به نظام پزشکی استان نوشتم که به پزشکان توصیه شود در مصرف داروی تامی فلو دچار مصرف بی رویه نشوند.

وی ادامه داد: همچنین به این نکته اشاره شد که آمپول دگزامتازون دارویی است که نباید برای افراد مبتلا به آنفلوانزا مصرف شود چراکه این افراد دارای سیستم ایمنی ضعیفی هستند و این دارو باعث ضعف بیشتر سیستم ایمنی آنها خواهد شد و می تواند برای بیماران مشکل ساز باشد؛ بر این اساس پزشکان باید در تجویز این دارو دقت کنند.

  • اطلاع رسانی اپیدمی بیماری ها یک مسئله عادی است

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه اطلاع رسانی اپیدمی بیماری ها یک مسئله عادی است و نشان دهنده شرایط خطرناک نیست، شرح داد: زمانی که اپیدمی رخ می دهد توازن عرضه و تقاضا برهم خواهد خورد و تجویز بی مورد داروها می تواند باعث کمبود دارویی شود.

  • ضرورت مدیریت تجویز داروی تامی فلو در شرایط بروز اپیدمی آنفلوانزا

حیدری با اشاره به ضرورت مدیریت تجویز داروی تامی فلو در شرایط بروز اپیدمی آنفلوانزا، گفت: این دارو برای همه موارد آنفلوانزا قابل استفاده است اما لزومی ندارد در همه موارد توسط پزشکان مورد استفاده قرار بگیرد و باید تجویز آن مدیریت شود.

رئیس مرکز بهداشت اصفهان گفت: هر سال شهریورماه واکسن های آنفلوانزا متناسب با شرایط آن سال به بازار عرضه خواهد شد و واکسن های موجود در بازار نیز اگر مربوط به امسال باشد واکسنی است که مورد تأیید معاونت غذا و دارو است و برای آنفلوانزای موجود کاربرد دارد.

وی با بیان این که بیش از 860 نفر در استان اصفهان به آنفلوانزا مبتلا شده اند، بیان نمود: متأسفانه 10 نفر از این افراد فوت شده اند.

منبع: همشهری آنلاین

به "فوت 10 نفر بر اثر ابتلا به آنفلوانزا در اصفهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فوت 10 نفر بر اثر ابتلا به آنفلوانزا در اصفهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید