هر آن چه درباره سریال ارباب حلقه ها محصول آمازون می دانیم

به گزارش وبلاگ مهدی آبادانی، کوه های مه آلود، جنگل های باستانی و همه تپه ها و گودال های سرزمین میانه، بار دیگر ظاهر خواهند شد. هواداران دنیای فانتزی و شاهکار تالکین، قرار است دوباره با مجموعه نو ارباب حلقه های آمازون، از این فضا لذت ببرند که قرار است عصر ناشناخته ای از سرزمین میانه را نشان دهد. این سریال نو، هواداران را به هزاران سال قبل از وقایع هابیت و ارباب حلقه ها و به زمانی می برد که این افسانه ها هنوز ساخته نشده بودند.

هر آن چه درباره سریال ارباب حلقه ها محصول آمازون می دانیم

این سریال به وسیله جی دی پین و پاتریک مک کین پیشرفته است و این دو نفر، تهیه کنندگان اصلی آن هستند. اطلاعات چندانی در خصوص این مجموعه وجود ندارد اما احتمال موفقیت آن بسیار است. فصل اول این مجموعه، خودش تنها 465 میلیون دلار هزینه داشته است. سریال ارباب حلقه ها با در نظر گرفتن چنین بودجه ای و خیل عظیم هواداران، قطعا یکی از مورد انتظار ترین پروژه هایی است که تا به امروز ساخته شده است.

اما جز هزینه هنگفت آن، موارد دیگری درباره این سریال موجود هستند که ارزش دانستن دارند و تا به امروز از آن ها اطلاع داریم.

تریلر سریال ارباب حلقه ها

تریلر این مجموعه هنوز منتشر نشده است. عوامل سازنده هنوز در روزهای ابتدایی فراوری هستند و بنابراین ممکن است مدتی طول بکشد تا هرگونه تصویری از این مجموعه منتشر شود. با این حال، هواداران بهتر است پیگیر فضای مجازی باشند تا در صورت انتشار تریلرها و تیزرها از آن ها باخبر شوند.

آمازون خاتمه فیلم برداری فصل 1 را در آگوست گفت و اولین تصویر رسمی این سریال را منتشر کرد که در زیر مشاهده می کنید.

سریال ارباب حلقه ها چه زمانی منتشر می شود؟

فصل 1 سریال ارباب حلقه ها محصول آمازون، در 2 سپتامبر 2022 پخش می شود. این سریال در بیش از 240 کشور جهان و به وسیله سرویس پخش آمازون (آمازون پرایم ویدیو) نمایش داده می شود.

بازیگران سریال ارباب حلقه ها چه کسانی هستند؟

سریال ارباب حلقه ها دارای گروه بازیگرانی عظیم و پر از ستاره است. نزدیک به 40 بازیگر در حال حاضر در این سریال فعالیت می کنند. همه نقش ها و شخصیت های آن ها فاش نشده است اما به نظر می رسد که سریال، داستانی نسبتا وسیع و با قسمت های فراوان خواهد بود.

از جمله بازیگران معرفی گردیده برای این مجموعه می توان به رابرت آرامایو، اواین آرتور، نازنین بنیادی، تام باج، سوفیا نوموت، مگان ریچاردز، دیلان اسمیت، چارلی ویکرز، اسماعیل کروز کوردوا، تیرو محفیدین، دنیل وایمن، جوزف ماول، مارکلا کاوناگ، ایما هوروات، مورفید کلارک، سینتیا آدایی رابینسون، ماکسیم بالدری، یان بلک برن، کیپ چپمن ، آنتونی کرام، ماکسین کانفلیف، تریستان گراول، سویتیتا جایاسوندرا، فابیان مک کالوم، سیمون مرلز، جف مورلند، پیتر مول، جود مورلاند، جیور مورلد، ویل فلچر، آملی چایلد ویلیرز، بو کسیدی، آگوستوس پرو، پیتر تایت، الکس تارانت، لئون ودهام، بنجامین واکر، سارا روانگوبانی و سر لی هنری اشاره نمود.

نام ویل پولتر هم در ابتدا برای بازی در این سریال اعلام شد اما پس از آن، به علت هماهنگ نبودن برنامه ها کنار رفت. گفته می شود که نقش او را رابرت آرامایو بازی خواهد نمود.

کاراکترهای تایید شده سریال ارباب حلقه ها چه کسانی هستند؟

هنوز تعیین نیست که شخصیت های سریال همان کاراکترهای قدیمی سه گانه ارباب حلقه ها هستند یا با کاراکترهای تازهی روبه رو می شویم. اما اطلاعاتی درباره بعضی از کاراکترها در دسترس است و دو نفر از آن ها، بازیگران اصلی و قهرمانان فصل اول هستند.

از درز کردن اطلاعات سریال، بسیار جلوگیری می شود و حتی نام هایی که فاش شده است ممکن است واقعی نباشند. درست شبیه خود داستان هابیت ها، انگار تعداد زیادی هابیت حیله گر در کوشش هستند تا اطمینان حاصل کنند که اطلاعات مهم، تا موعد مقرر آشکار نمی شود.

مارکلا کاونا اولین بازیگری بود که برای این سریال انتخاب شد و او یکی از نقش های اصلی را بازی خواهد نمود. گفته می شود که شخصیت او تایرا نام دارد و بعضی برآورد ها در فضای مجازی، مبنی بر این است که او یک الف جوان است. البته شاید تایرا فقط یک نام جایگزین و موقت باشد و نام واقعی شخصیت می تواند به طور کلی چیز دیگری باشد (این امر درباره بسیاری از شخصیت هایی که تا به امروز نام گذاری شده اند هم صادق است).

رابرت آرامایو، نقش اصلی دیگری را بازی می نماید و شخصیت او به بلدور معروف است. هواداران حدس می زنند که این شخصیت شاید در واقع رهبر الف ها، الفرایند باشد که در فیلم های پیتر جکسون، نقش او را هوگو ویوینگ بازی می کرد.

مورفید کلارک در نقش گالادریل جوان ظاهر می شود که در فیلم ها کیت بلانشت شخصیت او را بازی می کرد. گالادریل جوان که در دوران اوج خود، یک الف عرفانی قدرتمند و بسیار مهم بود، احتمالا در داستان این سریال هنوز در حال یادگیری این است که یک ملکه الف چگونه باید رفتار کند.

گفته می شود شخصیت سیمون مرل هم تروین نام دارد، البته شاید باز هم یک نام رمزی و موقت دیگر باشد. برآورد ها حاکی از این است که این شخصیت ممکن است در واقع سردان کشتی ساز باشد که یکی از حاملان سه حلقه است.

جوزف ماول در نقش اورن، آنتاگونیست اصلی (حداقل در فصل اول) بازی می نماید. به نظر می رسد که او مامور سائورون است و کاراکتر او به صورت اختصاصی برای این سریال ساخته شده است. با توجه به جدول زمانی سریال، این احتمال وجود دارد که او یکی از نه ارواح حلقه و از سواران سیاه پوش سائورون باشد.

سریال ارباب حلقه ها چه زمانی فیلم برداری شده است؟

فیلم برداری سریال ارباب حلقه ها در فوریه 2020 در نیوزلند آغاز شد. فراوری در اواسط ماه مارس به علت همه گیری کرونا متوقف شد. انتها مجوز از سرگیری فیلم برداری داده شد اما دوباره وقفه ای در فرایند فراوری ایجاد شد تا این که کار بر روی سریال در سپتامبر 2020 دوباره آغاز شد.

جی ای بایونا که کارگردان دو قسمت اول این مجموعه است، تایید کرد که فیلم برداری قسمت های خود را در دسامبر 2020 به خاتمه رسانده است. وین چه ییپ هم بیان کرد که او چهار قسمت در مارس 2021 کارگردانی نموده و فیلم برداری آن قسمت ها، در آن موقع در حال اجرا بوده است. شارلوت براندستروم هم در می 2021 به اسم کارگردان دو قسمت دیگر از فصل اول این سریال معرفی گردید.

گزارش هایی مبنی بر مصدوم شدن تعدادی از نفرات، در بدلکاری صحنه ها منتشر شد اما آمازون سریعا بیانیه ای صادر کرد و این گزارشات را کاملا نادرست دانست.

طبق آخرین اخبار، عوامل این سریال هنوز در حال فیلم برداری اولین فصل هستند و در حال حاضر، تعیین نیست چقدر طول می کشد تا فراوری آن به خاتمه برسد. بنجامین واکر در گفتگویی به همین موضوع اشاره نمود و گفت که زمان اتمام کار، ناتعیین است.

او گفت: در حال حاضر، چیزی معلوم نیست. ما مدت هاست در حال فعالیت هستیم و وقتی کار تمام شود، به استراحت خواهیم رفت.

فیلم برداری فصل 1 در آگوست 2021 به خاتمه رسید و فصل دوم، به جای نیوزلند، در انگلستان تصویربرداری خواهد شد.

وقایع سریال ارباب حلقه ها در چه زمانی اتفاق می افتند؟

داستان ارباب حلقه ها چند هزار سال قبل از وقایع هابیت اتفاق می افتد. کسانی که کاملا به داستان تالکین مسلط هستند، می دانند که این بازه زمانی، دومین عصر سرزمین میانه است، زمانی قبل از تاسیس شایر، زمانی که الف ها هنوز پادشاهی قدرتمند خود را داشتند و اتحاد عظیم مردم آزاد، هنوز حاصل نشده بود.

در این زمان، بیشتر شخصیت های قدیمی ارباب حلقه ها و هابیت، مانند الفرایند و گالادریل، هنوز جوان هستند. الندیل، نواده آراگورن (ویگو مورتنسن) تا چند هزار سال اول عصر دوم، حتی هنوز به جهان نیامده بود. این موضوع، وسعت این سریال را به شما نشان می دهد.

در این دوره بود که نقشه های سرزمین میانه دوباره ترسیم شدند و اتحادهای تازهی ایجاد گشت. این عصر، زمینه را برای داستان های ارباب حلقه ها و هابیت که ما دیدن نموده ایم و دوست داریم (و هزاران سال با ما فاصله دارند)، فراهم می نماید. داستان این عصر، فوق العاده مجذوب کننده خواهد بود و تحولاتی عظیم در این زمان رخ خواهد داد و تصمیمات گرفته شده در آن، در قرون آینده، بازتاب خواهند داشت.

سریال ارباب حلقه ها چه ارتباطی با فیلم های قبلی دارد؟

در بیشتر بخش های این سریال، هیچ پیوند مستقیمی به شش فیلم سینمایی که قبلا اکران شده اند وجود نخواهد داشت. با این حال، انتظار می رود این سریال در همان راستا و سال ها پیش از وقایع فیلم ها، روایت شود.

سریال به علت مجموعه ای از محدودیت های حق نشر، اجازه ندارد رویدادهای واقعی هابیت و ارباب حلقه ها را آنالیز کند. بنابراین ما به هیچ وجه در آن، بازخوانی فیلم ها را نخواهیم دید اما اطلاعاتی مقدماتی در خصوص رویدادهای آن ها به دست خواهیم آورد.

داستان سریال ارباب حلقه ها درباره چیست؟

سایت اختصاصی تالکین، خلاصه داستان این سریال را در ژانویه 2021 فاش کرد و تعدادی از مکان های سریال را گفت. در این سایت نوشته شده است:

این سریال آینده استودیو آمازون، برای اولین بار، افسانه های قهرمانانه عصر دوم تاریخ سرزمین میانه را به نمایش می گذارد. این درام حماسی، هزاران سال قبل از وقایع هابیت و ارباب حلقه ها اتفاق می افتد و بینندگان را به دورانی خواهد برد که در آن، قدرت های عظیم شکل می گیرند، پادشاهی ها رشد می کنند و سپس نابود می شوند، قهرمانان خود را اثبات می کنند، امیدها به واسطه بروز تهدیدهای مختلف از بین می فرایند و شرورهایی که تالکین آن ها را آفریده است، تمام جهان را در تاریکی فرو خواهند برد.

این سریال که در زمان صلح نسبی آغاز می شود، دارای شخصیت هایی آشنا و هم چنین تازه است که باید با ظهور مجدد شرارت در سرزمین میانه مقابله کنند. در این مجموعه، در تاریک ترین کوه های مه آلود تا جنگل.های باشکوه مرکز الف ها (لیندون) و در پادشاهی جزیره نامنور تا دورترین نقاط نقشه، شاهد شخصیت هایی خواهیم بود که میراثی را به جا می گذارند که تا مدت ها پس از آن، زنده خواهد ماند.

جزئیات واقعی طرح داستان این سریال، حتی بیشتر از دروازه سیاه موردور محافظت می شود. ما می دانیم که داستان سریال، دوره های گسترده ای از زمان را دربر می گیرد. همان طور که گفته شد، عصر دوم، زمانی بود که همه چیز در سرزمین میانه جریان داشت و پادشاهی های تازهی به دنیا آمدند و قدرت های قدیمی در حال سقوط بودند.

در آن موقع، سائورون هنوز به ارباب قاطع سرزمین میانه تبدیل نشده بود و کشور جزیره ای عظیم نامنور، هنوز یک قدرت بلامنازع بود. کوتوله ها در خزاددوم (قبل از آن که موریا نامیده شود) زندگی می کردند و خیلی مانده بود تا بخواهند دیده شوند. تعداد زیادی از الف های بلندمرتبه، در سرزمین میانه زندگی می کردند و پادشاهی انسان ها هنوز به طور کامل در قاره عظیم، ریشه ندوانده بود.

به گفته تام شیپی، محقق و دانش پژوه تالکین، که در این سریال مشارکت دارد، گروه سازنده این مجموعه، تنها مجاز به ارجاع و استفاده از مطالب و ضمایم گسترده کتاب های ارباب حلقه ها هستند. همین کتاب، پر از داستان های مختلفی مانند حمله به نامنور و تصرف آن به وسیله سائورورن، سقوط نامنور و تشکیل آخرین اتحاد الف ها و انسان ها به وسیله الندیل و گیل گالاد است.

آمازون حداقل 5 فصل از این سریال را سفارش داده است که هر کدام از آن ها 8 تا 10 قسمت هستند.

منبع: collider

منبع: دیجیکالا مگ

به "هر آن چه درباره سریال ارباب حلقه ها محصول آمازون می دانیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هر آن چه درباره سریال ارباب حلقه ها محصول آمازون می دانیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید