دژپسند: سهم تجارت الکترونیک 2 و نیم برابر شده است

به گزارش وبلاگ مهدی آبادانی، خبرگزاری خبرنگاران- وزیر اقتصاد گفت: در دو سال اخیر سهم تجارت الکترونیک در فراوری ناخالص ملی حدود دو و چهاردهم برابر شده است.

دژپسند: سهم تجارت الکترونیک 2 و نیم برابر شده است

به گزارش خبرگزاری وبلاگ مهدی آبادانی، فرهاد دژپسند دیروز در مراسم رونمایی از طرح محیط آزمون تنظیم گری بازار سرمایه و طرح مرکز ارتقای اقتصاد هوشمند با اشاره به اهمیت استفاده از فناوری در اقتصاد اضافه نمود: در سال های اخیر تحقق درآمد های مالیاتی رشد خوبی داشته است که یک سوم آن مدیون کاربرد فناوری های جدید است و اگر به طور کامل اجرا می شد جلوی بسیاری از فرار های مالیاتی را می گرفتیم.

وی با بیان اینکه تا 4 سال آینده بلاک چین ها 10 درصد فراوری ناخالص جهان را خواهند داشت گفت: با افزایش مصرف برق، استخراج رمز ارز ها را محدود کردیم در حالی که در بلندمدت نمی توانیم با مقاومت در برابر فناوری ها به جایی برسیم.

دژپسند با بیان اینکه تیم طراح تحریم ها در آمریکا یکی از علل موفقیت ایران در دور زدن تحریم ها را استفاده از رمز ارز ها عنوان نموده اند اضافه نمود: استفاده از فناوری ها می تواند 30 تا 70 درصد هزینه ها را کاهش دهد و دور زدن تحریم ها را تسهیل خواهد نمود.

وی افزود: در مورد بازار سرمایه نیز این ظرفیت وجود دارد که از نظر شاخص های هوشمندسازی در بالاترین رتبه در منطقه قرار داشته باشیم همچنانکه خیلی از مسائل مانند مشکل هسته معاملات و مسائل کارگزاری ها تا حدود زیادی رفع شده است.

وزیر اقتصاد گفت: در دوره کرونا نیز شرکت های دانش بنیان و کسب و کار های نوپا (استارت آپ ها) و همچنین استفاده از فن آوری اطلاعات برای مدیریت این بیماری یاری زیادی کردند به طوری که کشور های دیگر درخواست استفاده از تجربیات ما را دارند

منبع: خبرگزاری آریا

به "دژپسند: سهم تجارت الکترونیک 2 و نیم برابر شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دژپسند: سهم تجارت الکترونیک 2 و نیم برابر شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید