ماجرای بازیگر شدن احسان علیخانی

به گزارش وبلاگ مهدی آبادانی، حامد عنقا که این روزها پروژه آقازاده را برای شبکه نمایش خانگی کارگردانی می نماید و احسان علیخانی هم از گزینه های اصلی ایفای نقش اصلی این سریال بود، توضیحاتی را درباره علت نهایی نشدن این همکاری ارائه داد.

ماجرای بازیگر شدن احسان علیخانی

به گزارش وبلاگ مهدی آبادانی، شب گذشته در برنامه صحنه که از رادیو تهران پخش می گردد، پفراینده ای در ارتباط با تغییر سبک زنگی اصیل ایرانی در آثار سینمایی و تلویزیونی در نظر گرفته شده بود که در ارتباط با آن آرش ظلی پور، مجری این برنامه با بیژن بیرنگ و حامد عنقا گفت وگویی داشت.

حامد عنقا با عنوان اینکه فیلم هایی مثل مهمان مامان و آثار خانوادگی دیگر که دربردارنده مفاهیم اخلاقی و کمترین خشونت بودند هم در شرایطی ساخته شدند که در جامعه سارق و اختلاس گر و بی اخلاقی وجود داشت، گفت: رئالسیم و واقع گرایی در آثار ممکن است باعث تزریق ناامیدی گردد و صاحب اثر نباید همه چیز را گردن مخاطب بیندازد که خودش مقصر است و باید تصویر درستی ارائه دهد تا فرهنگ سازی صورت بگیرد.

وی که در حال حاضر مشغول فراوری سریال آقازاده برای شبکه نمایش خانگی است درباره فرایند فراوری این پروژه گفت: در یکی از آلوده ترین مناطق تهران، یعنی فرودگاه مهرآباد مشغول کار بودیم و فیلمبرداری ادامه دارد. امیدواریم که بتوانیم که از ابتدای زمستان یا اوایل بهمن کار را توزیع کنیم. آقازاده 24 قسمت است و اگر لازم بگردد شاید یکی ـ دو قسمت هم به آن اضافه گردد.

عنقا در پاسخ به سوال آرش ظلی پور مبنی بر اینکه آیا درست است که احسان علیخانی کاندیدای نقش آقازاده بود که حالا امیر آقایی آن را ایفا می نماید، گفت: امیر آقایی یکی از اصلی ترین نقش های این سریال است و بله احسان علیخانی هم یکی از کاندیدای اصلی وفراتر از کاندیدا بود؛ چراکه خیلی جدی با هم صحبت نموده بودیم و نزدیک به اجرا هم شده بودیم اما از آنجا که احسان می خواست خیلی زودتر وارد پیش فراوری عصر جدید بگردد این هماهنگی اتفاق نیفتاد.

او در ادامه گفت: احسان علیخانی به هرحال در جهت خودش اگر نگوییم بهترین، جزو یکی دو نفر اصلی و بهترین های حوزه خودش هست که نه فقط به عنوان مجری بلکه مولف هم هست و من به او حق می دهم که درباره بازیگری حساسیت داشته باشد. چون برای این تغییر جهت دادن باید ریسک بالایی را متحمل گردد. شاید دوست نداشته باشد که بگویم اما او بسیار دوست داشت که این تجربه را با سریال آقازاده انجام بدهد و مفصل هم حرف زدیم؛ چندین و چند جلسه با هم داشتیم اما فکر می کنم باز هم در نهایت نتوانست به آن نیروی مقابله درونی اش غلبه کند.

بیژن بیرنگ هم درباره دلیل تغییر مفاهیم اخلاقی و ازبین رفتن دورهمی های خانوادگی و افزایش خیانت و بی اخلاقی در آثار گفت: جامعه ممکن است در شرایط اسفباری به لحاظ اخلاق باشد اما صاحب اثر لازم نیست آینه جامعه باشد که باید تخیل کند و جهانی که دوست دارد را بسازد واقعیت جهانی تلخی دارد نباید به آن خیلی نزدیک شد.

صحنهبه تهیه کنندگی محمد بخشایش ، اجرای آرش ظلی دور و نویسندگی جهان خمامی یک هفته در میان شنبه تا چهارشنبه ساعت21 از رادیو تهران به صورت زنده پخش می گردد .

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ماجرای بازیگر شدن احسان علیخانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای بازیگر شدن احسان علیخانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید