ملی پوش پینگ پنگ بانوان: برای المپیک 2020 هدف بزرگی دارم

به گزارش وبلاگ مهدی آبادانی، فاطمه جمالی فر پس از کسب مدال طلا در مسابقات پرتغال از هدفش برای کسب سهمیه المپیک و کسب نخستین پیروزی بانوان پینگ پنگ باز در رویداد بزرگ المپیک گفت.

ملی پوش پینگ پنگ بانوان: برای المپیک 2020 هدف بزرگی دارم

ملی پوش پینگ پنگ بانوان در گفت وگو با وبلاگ مهدی آبادانی درباره سطح رقابت های پرتغال بیان نمود: 22 کشور در مسابقات بین المللی پرتغال حضور داشتند. سطح مسابقه ها برای کنندگان ایران خوب بود چراکه از نظر سیدبندی از سایر شرکت کننده ها عقب تر بودیم. در بخش انفرادی تا یک قدمی مدال رسیدم اما در مرحله یک چهارم نهایی مقابل کننده هلند که چینی الاصل بود 4 بر یک نتیجه را واگذار کردم. در بخش دوبل رقابت ها نیز در حالی به همراه مهشید اشتری مدال طلا را کسب کردیم که در مرحله نیمه نهایی مسابقات در بخش انفرادی مقابل کنندگان هلندی نتیجه را به واگذار کرده بودیم و در فینال با هلندی ها مجدد بازی داشتیم. بازی بسیار سختی بود که فکر نمی کردیم بتوانیم پیروز شویم اما پیروز شدیم و به مدال طلا رسیدیم. در بخش دوبل علی رغم اینکه قرعه بسیار سخت بود اما بسیار خوب ظاهر شدیم و طلا را کسب کردیم.

جمالی فر در ادامه با اشاره به کسب مدال نقره در رقابت های تیمی مسابقات پرتغال افزود: در بخش تیمی، مدال نقره را در حالی کسب کردیم که در مرحله فینال با تیمِ سیدِ یک مسابقات که بازیکنانی از هلند و بلژیک را در اختیار داشتند روبرو شدیم. تیم قدرتمندی بود و ما در حالی مقابل این تیم قرار گرفتیم که یک بازیکن کمتر داشتیم و با ترکیب دو نفره به فینال رسیدیم. نفر سوم تیم ما بازیکنی از ازبکستان بود که شب قبل از مسابقه به کشور خود بازگشت و این به ضرر تیم ما شد و صددرصد اگر او بود بهتر می توانستیم در فینال بازی کنیم.

او درباره عدم حضور بازیکن ازبک در دیدار فینال بیان نمود: روش برگزاری مسابقه ها در جوانان سه بازیِ سه نفره بود اما چون دو نفر به این مسابقه ها اعزام شدیم یک بازیکن از ازبکستان گرفتیم. تیم مقابل ما نیز در فینال از تایلند، هلند و بلژیک بود. بازیکن ازبک نیز تنها در مسابقات شرکت کرده بود و فدراسیون برای حضور او در تیم ما هماهنگی های لازم را انجام داد. پس از شروع مسابقه ها و رسیدن به فینال مسابقات، بازیکن ازبک ساعت 8 صبح گفت که بلیت دارد و باید به کشورش برگردد. اگر زودتر می گفت می توانستیم به مسئولان برگزاری مسابقه ها اطلاع دهیم که یک بازیکن ما بلیت دارد و بازی فینال را زودتر برگزار کنند، اما متاسفانه بازیکن ازبک دیر اعلام و تیم را ترک کرد. در نهایت تیم ما با دو بازیکن در فینال حاضر شد.

او در ادامه بیان نمود: فدراسیون در اوایل سال جاری اردوهای شبانه روزی برگزار کرده است، اعزام های متعددی به کشورهای اروپایی و پروتورهای مختلف داشته ایم، علاوه بر آن بازیکنان و مربیانی از سایر کشور ها در ایران به عنوان حریفان تمرینی حضور داشته اند که برای آمادگی بهتر در المپیک 2020 و مسابقات جهانی سوئد بسیار تاثیر گذار است.

جمالی فر درباره هدفش برای حضور در المپیک 2020 گفت: برای المپیک 2020 هدف بزرگی دارم. شهسواری تنها بانوی المپیکی پینگ پنگ است و من می خواهم برای المپیک 2020 خودم را آماده کنم تا به عنوان دومین بانوی المپیکی پینگ پنگ ایران در توکیو حاضر باشم. صددرصد کار آسانی در پیش ندارم اما غیر ممکن هم نیست تا علاوه بر کسب سهمیه المپیک بتوانم نخستین برد در المپیک را کسب کنم چرا که شهسواری در دو دوره حضور در المپیک بردی کسب نکرده و من می خواهم این کار را انجام دهم. این هدف برای المپیک 2020 است اما هدف نزدیک تر من حضور در مسابقه های جهانی سوئد است که امیدوارم بتوانم تیم ایران را همراهی کنم و بازی خوبی ارائه دهم.

ملی پوش جوان پینگ پنگ بانوان برای رسیدن به اهدافش اظهار کرد: نیازمند حریفان تمرینی قدرتمندی هستیم که خوشبختانه فدراسیون در چند ماه اخیر بازیکنانی از چین و کره شمالی را در ایران حاضر کرده است اما باز هم نیازمند حریفان قوی برای پیشرفت هستیم. از هیات تنیس روی میز کرج، قارداشی، کیوانی، نظری و مربی ام تشکر می کنم چرا که در سال های حضورشان در فدراسیون تنیس روی میز برای ارتقای پینگ پنگ کشور مخصوصا در بخش بانوان زحمات بسیاری کشیدند. در حال حاضر نیز شاهد پیشرفت پینگ پنگ بانوان هستیم. همچنین از بخشی مربی ام و خانواده ام که همیشه مرا حمایت کرده اند تشکر می کنم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ملی پوش پینگ پنگ بانوان: برای المپیک 2020 هدف بزرگی دارم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملی پوش پینگ پنگ بانوان: برای المپیک 2020 هدف بزرگی دارم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید