نخست وزیر کره جنوبی برکنار شد

به گزارش وبلاگ مهدی آبادانی، تهران (پانا) - رئیس جمهور کره جنوبی در یک ترمیم کابینه فراگیر امروز آدینه اقدام به تغییر نخست وزیر و شش عضو دیگر کابینه خود با هدف احیای حزب خود بعد از شکستهای سختش در انتخابات محلی کرد.

نخست وزیر کره جنوبی برکنار شد

به گزارش العالم از رویترز، به همین دلیل مون جائه این، رئیس جمهور کره جنوبی، کیم بو کیوم، وزیر کشور سابق و چهار دوره قانونگذار این کشور را به جهت جانشینی چانگ سیه کیون در مقام نخست وزیری معرفی کرد. او همچنین به معرفی گزینه های جدید تصدی در وزارتخانه های زمین، صنعت، شیلات، کار و علم و تکنولوژی پرداخت.

هر شش کاندیدا با جلسات استماع پارلمانی برای تایید شدنشان روبرو هستند، هر چند که این قانونگذاران در صورتی که رئیس جمهور اصرار بر انتصاب رسمی داشته باشد، قدرت بلوکه کردن انتصاب را ندارند.

این ترمیم کابینه در حدود یک هفته بعد از آن صورت می گیرد که حزب دموکراتیک متعلق به مون جائه این در انتخاباتی ویژه برای پستهای مهم شهرداری و به دنبال درگیر شدن در رسوایی های سیاسی و مسائل اقتصادی دچار شکستهای سنگین شد.

این انتخابات به عنوان محکی برای هر گونه تغییر سیاسی در آستانه انتخابات ریاست جمهوری 9 مارس 2022 نگریسته شد اما شکست حزب حاکم خبر از مسیری سخت برای دستور کار سیاسی مون جائه این از جمله متوقف کردن فرایند افزایش قیمت خانه و اصلاح نظام قضایی می دهد. دوره پنج ساله مون جائه این در سال 2022 انتها می یابد.

به گفته یو یونگ مین، رئیس دفتر مون جائه این، کیم به عنوان نخست وزیر جدید کره جنوبی پیشتر به عنوان شهردار شهر دایجو در جنوب شرق کره جنوبی خدمت نموده و قادر به ایفای نقشی کلیدی در برطرف اختلافات سیاسی و پیشبرد تلاشها در زمینه مبارزه با همه گیری ویروس است. یو در یک نشست خبری گفت، او یک اصلاح طلب است که خودش را وقف اتحاد ملی نموده و همچنین تجربه مدیریت فجایع و بحرانهای اجتماعی را دارد.

نوه هیونگ اوک، یک مقام ارشد اقتصادی، جایگزین بیون چانگ هیوم به عنوان وزیر زمین خواهد شد؛ هیوم به دنبال درگیر شدن در رسوایی مربوط به بهره بردن کارمندان یک شرکت دولتی توسعه املاک از اطلاعات داخلی ها به منظور سودجویی از پروژه های توسعه شهری استعفا کرد.

این رسوایی به خشم عمومی از افزایش سرسام آور قیمت آپارتمان که از اوایل 2020 تا کنون 28 درصد در کره جنوبی بالا رفته دامن زد.

از سوی دیگر مون سونگ ووک نیز از عوامل رده بالای وزارت صنعت کره جنوبی بوده که به عنوان وزیر صنعت معرفی شده است. او سالها وقتش را صرف شکل دادن به سیاستهای شرکتی در کشورش نموده است.

منبع: خبرگزاری پانا

به "نخست وزیر کره جنوبی برکنار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخست وزیر کره جنوبی برکنار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید