واکنش مایک پنس به فرایند استیضاح ترامپ در کنگره

به گزارش وبلاگ مهدی آبادانی، معاون رئیس جمهور آمریکا بر این باور است که این یک نتیجه زودهنگام و قبلی نیست که مجلس نمایندگان آمریکا به استیضاح دونالد ترامپ رای خواهد داد.

واکنش مایک پنس به فرایند استیضاح ترامپ در کنگره

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ مهدی آبادانی، مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه با فاکس نیوز گفت: معتقدم که این یک نتیجه و جمع بندی زودهنگام و قبلی نیست که مجلس نمایندگان آمریکا با استیضاح ترامپ در تحقیقاتی که پیش از این شروع شده است، رای مثبت خواهد داد.

وی در ادامه اضافه کرد: هنوز نمی دانم چه اتفاقاتی در مجلس نمایندگان آمریکا در حال وقوع است. می دانم نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا مفاد استیضاح را اعلام نموده است ولی باید به شما بگویم، من 12 سال در کنگره خدمت نموده ام و تصور نمی کنم این یک نتیجه قبلی باشد که دموکراتها قادر باشند مفاد استیضاح را به سادگی تصویب نمایند.

وی اضافه کرد: با توجه به پیشرفت ها و دستاوردهای ترامپ در زمینه های نظامی و اقتصادی، مردم آمریکا خواهان استیضاح رئیس جمهور نیستند. منظور من این است که دیروز ایجاد 7 میلیون فرصت شغلی را اعلام کردیم، 180 قاضی میانه رو اکنون در دادگاه های فدرال ما حضور دارند. زمانی که مردم این واقعیت ها را می بینند، می توانند به روشنی مشاهده نمایند که رئیس جمهور کار خلاف و نادرستی انجام نداده است. می دانم که مردم آمریکا می خواهند اجازه یابند تا صدای آنها شنیده گردد، زمانی که صدای آنها شنیده شد هر چیزی ممکن خواهد بود.

مایک پنس درباره پرونده جنجالی اوکراین گیت نیز گفت: زمانی که ترامپ از من خواست تا به نمایندگی از وی به لهستان بروم، پیش از آن ملاقات با ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین را برنامه ریزی نموده بود. و رئیس جمهور به من گفت، ببین، ما در حال بازنگری درباره این یاری اقتصادی هستیم ولی می خواهم بدانم او درباره فساد اقتصادی چه می داند.

یک افشاگر اطلاعاتی آمریکا ترامپ را متهم نموده است که یاری نظامی ایالات متحده به اوکراین را به حالت تعلیق درآورده و آن را مشروط به تحقیقات ضد فساد رئیس جمهور اوکراین از جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق آمریکا و پسرش نموده است.

دموکراتهای مجلس نمایندگان آمریکا تحقیقات مقدماتی برای استیضاح ترامپ را شروع نموده اند.

زمانی که جو بایدن معاون رئیس جمهور آمریکا بوده، پسرش در هیئت مدیره شرکت بوریسمای اوکراین که در زمینه انرژی فعالیت می نماید، عضویت داشته است.

ترامپ و متحدان جمهوریخواه وی اتهامات مطرح شده را رد نموده اند. اگر مجلس نمایندگان آمریکا در نهایت رای به استیضاح ترامپ بدهد، مجلس سنا که در اختیار جمهوریخواهان است احتمالا محاکمه ای را شروع خواهد نمود که در نهایت می تواند منجر به برکناری ترامپ از قدرت گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "واکنش مایک پنس به فرایند استیضاح ترامپ در کنگره" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش مایک پنس به فرایند استیضاح ترامپ در کنگره"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید