معماری و عمران

پیشگیری و درمان اختلالات صوت

رعایت بهداشت صوتی می تواند باعث پیشگیری از بروز بسیاری از موارد اختلالات صوتی گردد. یکی از نکات مهمی که باید به آن توجه نمود این است که در بیشتر موارد، قبل از آغاز مشکل می توان به آسانی از بروز آن جلوگیری

23 مهر 1400

پیچ خوردگی پا؛ روش های مداوا

بسیاری از آسیب ها تحت اسم پیچ خوردگی نام برده می شوند ولی پیچ خوردگی واقعی آسیب به لیگامان ها است. لیگامان ها یا رباط ها، نوارهای چربی از بافت همبند هستند که در داخل مفصل یک استخوان را به استخوان دیگر متصل می نمایند. پیچ خوردگی ها بیشتر در مفصل مچ پا...

4 مهر 1400

طراحی دکوراسیون داخلی با استفاده از گیاهان

هر عنصری در بازسازی ساختمان و طراحی دکوراسیون داخلی میتواند نقشی مهم و تاثیرگذار در دکوراسیون داخلی منزل داشته باشد .

2 شهریور 1400

اعلام آیین نامه محاسبه بهای حامل های انرژی و خدمات پستی برای کتابفروشان و مطبوعات

تهران (پانا) - معاون اول رئیس جمهور آیین نامه اجرایی محاسبه بهای حامل های انرژی و خدمات پستی برای ناشران، کتابفروشان و مطبوعات بر اساس تعرفه فرهنگی را ابلاغ کرد.

31 تیر 1400

پرداخت 12 میلیارد یاری بلاعوض به غرفه داران معبد هندوهای بندرعباس

ایرنا/ براساس آخرین خبرهای بدست آمده، پرداخت 12 میلیارد یاری بلاعوض به غرفه داران معبد هندوهای بندرعباس صورت گرفت.

25 تیر 1400

خبرنگاران عمران خان:بازارچه های مرزی ایران و پاکستان چندماه آینده گشایش می یابد

اسلام آباد - خبرنگاران - نخست وزیر پاکستان با بیان اینکه تمام تلاش دولت بر توسعه تجارت قانونی در مرزهای مشترک ایران و پاکستان متمرکز است اعلام کرد تا چند ماه آینده بازارچه های مشترک مرزی دو کشور گشایش می یابد.

17 تیر 1400

سرایداری که عاقبت خیر مدرسه ساز شد

تهران (پانا) - رضا داوری یکی از خیرین نیک اندیش است که پس انداز سال ها کوشش خود و همسرش را برای مدرسه سازی هزینه کرد تا نام نیکی از او و خانواده اش به یادگار بماند.

14 تیر 1400

اقدامات خوب زیرساختی در حوزه عمرانی و شهری زرقان طی یکسال گذشته

خبرگزاری خبرنگاران-شهردار زرقان ،گفت: بخش زرقان در دولت تدبیر و امید به شهرستان ارتقا یافت و با تلاش مسئولان این شهرستان طی یک سال گذشته اقدامات بسیار خوبی در زیر ساخت های عمرانی و شهری این شهر رخ داده است.

9 تیر 1400

سیطره پداگوژی حافظه محور پیامدهای ویرانگری برای ایران دارد، کدام پداگوژی؟

خبرنگاران نعمت الله فاضلی انسان شناس و عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی: کم تر ایرانی است که از حفظ کردن متون و کتاب های درسی و امتحان دادن آن ها جان به لب نشده باشد. من هم مانند بسیاری دیگر بارها بابت ناتوانی در حفظ کردن درس هایم بارها...

29 خرداد 1400

شوق تماشای ستارگان در بوشهر

استان بوشهر فقط پایتخت انرژی و خاستگاه بنادر صیادی و تجاری در جنوب کشور نیست. این اقلیم گرماخیز کشور افزون بر برخورداری از میلیون ها اصله نخل خرما که با فراوری هزار تن خرما نقش زیادی در ارزآوری مالی برای کشور دارد، یکی از مناطقی است که مردمی بسیار علاقه...

25 خرداد 1400

هتل سه ستاره ویونا در روستای تاریخی ابیانه، تصاویر

هتل سه ستاره ویونا در روستای تاریخی ابیانه واقع شده است که این روستا در دامنه رشته کوه های کرکس و 70 کیلومتری کاشان قرار گرفته است.

22 خرداد 1400

این 7 قصر و قلعه تخریب شده (از جمله قلعه دختر ایران) در زمان اوج خود چه میزان زیبایی و شکوه داشتند؟!

گذر زمان و نیز افول تمدن ها و جنگ ها به همراه فرایند فرسایش در نتیجه برخی از شرایط اقلیمی می تواند هر ساختمان باشکوه، کاخ یا قلعه ای را تخریب کند.

19 خرداد 1400

کاشت چنار به یاد درختان خیابان ولی عصر(عج)

سال 1392 روبه روی عمارت قدیمی موزه سینما در باغ فردوس 110 درخت چنار توسط هنرمندان عضو انجمن تمدن سبز کاشته شد.

24 دی 1398